X

Result Details

Event name: Nationals - Silver Fleet
Date: 20 August 2007
Type: Nationals
Club: Llandudno Sailing Club
Classtype:29er , see more results
Rank Fleet SailNo Helm Crew Club Nett Tally Nat F1 F2 F3 F4 F5 F6 F7 Total
1 Silver 736 Emma Porteous Tom Morris Nantwich & Borders 9 17 GBR 2 1 2 1 1 -4 2 13
2 Silver 1246 Brett Hill Rupert Jones-Warner Hayling Island 22 8 GBR 12 2 1 2 -6 2 3 28
3 Silver 1066 Paddy Dams Mike Chapman Chew Valley 29 5 GBR 9 8 6 3 2 -10 1 39
4 Silver 1321 Ed Fitzgerald Liam Arrowsmith Itchenor 33 14 GBR 5 7 10 -14 3 1 7 47
5 Silver 1249 Emma Barry Kathryn Twemlow Grafham/Notts County 35 50 GBR 6 9 3 -17 5 3 9 52
6 Silver 934 Liam Stakpoole Sam Stackpoole Restronguet 37 19 GBR 1 5 5 6 9 -11 11 48
7 Silver 1275 Adam Kitchen Simon Kitchen Chichester/Hayling Island 42 38 GBR 8 -10 8 4 10 6 6 52
8 Silver 1221 Anna Brooks Julia Bowden Elton 44 9 GBR 15 3 4 5 -13 5 12 57
9 Silver 168 George Wilson Roger Stabbins Restroguet 53 39 GBR 10 -13 7 13 12 7 4 66
10 Silver 724 Luke Dampier Matt Haslam Chew Valley 62 1 GBR 18 12 -18 10 4 13 5 80
11 Silver 332 Lynn Billowes Catherine Lloyd Bristol Corinthian 72 23 GBR 16 11 -17 8 15 14 8 89
12 Silver 554 Henry Lloyd Williams Sam Batten Lymington Town 75 29 GBR 13 4 (32 DNS) 7 11 8 32 DNF 107
13 Silver 725 David Lloyd Peter Lord Rickmansworth SC 75 27 GBR 14 6 15 -23 18 12 10 98
14 Silver 79 Gavin Macauley Stephanie Macauley Queen Mary 81 10 GBR 4 14 14 9 -22 22 18 103
15 Silver 1244 Lilly Carlisle Becky Wallbank Ripon/Draycote 81 21 GBR 7 -22 13 18 14 15 14 103
16 Silver 933 Tom Forrestor-Coles Roddy Lacy Hoyhead 98 12 GBR 19 16 9 19 19 -26 16 124
17 Silver 1354 Henry Westropp Jeremy Williamson Royal Windermere 99 30 GBR 23 15 (32 DNS) 15 16 17 13 131
18 Silver 397 Dan Evans Stuart Selley Rydal 100 20 GBR 17 19 16 11 -21 20 17 121
19 Silver 782 Juliet Long Richard Long Royal Plymouth Corinthian 105 18 GBR 21 -26 19 12 8 24 21 131
20 Silver 773 Becky Hyde Gemma McIntyre Hayling Island 115 37 GBR 3 (32 DNS) 32 DNS 32 DNS 7 9 32 DNS 147
21 Silver 931 Rhys Jones Peter Kirby Clywedog 117 2 GBR 25 20 12 -25 24 21 15 142
22 Silver 311 Jean Furness Emma Pearson Draycote 121 48 GBR 11 (32 DNF) 22 22 28 19 19 153
23 Silver 723 Paul Smith Daniel Leman Herne Bay 123 52 GBR 26 23 21 16 17 -25 20 148
24 Silver 325 Heather Fox Sam Grey Oxford 131 41 GBR 22 -27 20 24 26 16 23 158
25 Silver 1220 Alex Poyner Holly Tucker Emsworth 140 40 GBR 27 18 (32 DNF) 20 20 23 32 DNF 172
26 Silver 1112 Ross Moreton Tom Jowett Llandudno 142 51 GBR 24 24 24 21 27 -28 22 170
27 Silver 692 Charlotte McCarthy Alison Baldwin Island Barn 143 25 GBR 28 25 25 -26 23 18 24 169
28 Silver 312 Lucy Kelly Hermoine Taylor Lymington Town 144 24 GBR 20 17 11 (32 DNF) 32 DNF 32 DNF 32 DNS 176
29 Silver 544 Charles Esse Felix Kenchington Royal Lymington 162 49 GBR 30 21 23 (32 DNF) 29 27 32 DNS 194
30 Silver 136 Timothy Walton Charlie Fox Draycote 179 54 GBR 29 (32 DNF) 32 DNS 32 DNF 25 29 32 DNS 211
31 Silver 380 Erik Else Matt Rawson Ogston 192 44 GBR 32 DNC 32 DNE 32 DNE 32 DNE (32 DNS) 32 DNS 32 DNS 224
comments powered by Disqus